garsonkA pro studenta, Design interiéru a realizace

Garsonka (38 m²) se nachází v nové přístavbě smíchovského činžovního domu. Byt tvoří vstupní chodbička, koupelna hlavní pokoj, z něhož lze prosklenou stěnou vyjít na malou terasu, která náleží k bytu. Obyvatelem tohoto malého bytu je nyní student vysoké školy a fanoušek ilustrátora Káji Saudka. Jelikož se jedná o investiční byt ve kterém může být za čas jiný nájemník, zvolily jsme genderově neutrální interiér, který může být po odstranění osobních dekorací vhodný i pro ženu.

Vzhledem jsme navázaly na dřevěné dubové podlahy, které již v bytě byly, a tak se masivní dub a dubová dýha objevují ve formě nášlapů k posteli nebo odkládacích ploch v chodbičce. Dubová dýha je součástí akustických panelů, které v případě chodby také schovaly elektrickou rozvodnou skříň. Pro snadný přístup k pojistkám, jsme zvolily systém magnetů, které drží výřez lamel pevně na místě, ale zároveň se velmi jednoduše odstraní.

Na 18 m² bylo nutno v hlavní místnosti vytvořit kuchyň, obývací  zónu, ložnici a prostor na stolování ale i učení. Bylo tedy potřeba využít každého metru, vytvořily jsme proto zvýšenou postel s úložnými prostory, jejíž čelo zároveň odděluje obývací část a tvoří soukromí spací zóny. Tenká záclona dělá prostor útulnější a zároveň poskytuje soukromí, neboť naproti prosklené zdi pokoje je terasa a stejná skleněná stěna protějšího bytu. Závěsy jsou podšité blackoutem (temnící látkou, která nepropouští světlo) stejně tak plisee v okně u postele je ze zatemňující látky.

Kuchyňská linka přechází do části s posezením, kde se dá jak stolovat, tak i pracovat na počítači a dále pak navazuje na zvýšenou část postele, kde vznikl velký úložný prostor na peřiny. Chtěly jsme aby interiér byl lehce hravý a "mladý", tohoto jsme dosáhly např. použitím chevron obkladů (druh skládání dlažby neukončený do roviny) v kuchyni od španělské keramičky Equipe Ceramicas a nakloněných lampiček  Nordlux nad kuchyňskými policemi místo klasických horních skříněk s podsvícením.

Pracovní deska kuchyňské linky je v dekoru betonu, který koresponduje s dlažbou na terase. Dalším betonovým prvkem tentokrát z opravdového betonu je krásná miska na ovoce od firmy Švec beton. Modulová sedačka Archipelago od Feydom, umožňuje variabilní přestavování a přestože jsme kvůli malému prostoru použily jen dva moduly, je možné ji využít jako sedačku, dvě křesla anebo složit v jeden velký taburet.

Z tisků Káji Saudka dodaných majitelem jsme vytvořily komiksové aranžmá nad postelí, další Saudkovy motivy jsme použily na dekorativních polštářích na kanapi a jako nepřehlédnutelnou samolepící tapetu na koupelnových dveřích. Celým bytem se prolínají stejné základní materiály - dub, světle šedá, bílá a černá barva. Na nábytku na míru v hlavním pokoji i v předsíni jsme použily naše oblíbené úchytky Graf od španělské značky Viefe.

Koupelna v bytě byla již hotová a vybavená, chyběly pouze úložné prostory, a tak jsme zde nechaly vyrobit na míru mělké skříňky s otevřenými poličkami přes celou délku zdi ve stejném barevném provedení jako ve zbytku bytu.


Hledáte designera pro vaší garsonku nebo malý byt?

Navrhneme pro Vás optimální designové řešení interiéru a zajistíme bezproblémovou profesionální realizaci.
Zavolejte nám na +420 776 774 558‬ anebo pište na e-mail zde.