garsonkA pro studenta, Design interiéru a realizace, Praha 5

Garsonka (38 m²) se nachází v nové přístavbě smíchovského činžovního domu. Byt tvoří vstupní chodbička, koupelna hlavní pokoj, z něhož lze prosklenou stěnou vyjít na malou terasu, která náleží k bytu. Obyvatelem tohoto malého bytu je nyní student vysoké školy a fanoušek ilustrátora Káji Saudka. Byt pro studenty může sloužit také jako investiční byt ve kterém může být za čas jiný nájemník jako v našem případě, proto jsme zvolily genderově neutrální interiér, který může být po odstranění osobních dekorací vhodný i pro ženu.

Vzhledem jsme navázaly na dřevěné dubové podlahy, které již v bytě byly, a tak se masivní dub a dubová dýha objevují ve formě nášlapů k posteli nebo odkládacích ploch v chodbičce. Dubová dýha je součástí akustických panelů, které v případě chodby také schovaly elektrickou rozvodnou skříň. Pro snadný přístup k pojistkám, jsme zvolily systém magnetů, které drží výřez lamel pevně na místě, ale zároveň se velmi jednoduše odstraní.

Na 18 m² bylo nutno v hlavní místnosti vytvořit kuchyň, obývací  zónu, ložnici a prostor na stolování ale i učení. Bylo tedy potřeba využít každého metru, vytvořily jsme proto zvýšenou postel s úložnými prostory, jejíž čelo zároveň odděluje obývací část a tvoří soukromí spací zóny. Tenká záclona dělá interiér útulnější a zároveň poskytuje soukromí, neboť naproti prosklené zdi pokoje je terasa a stejná skleněná stěna protějšího bytu. Závěsy jsou podšité blackoutem (temnící látkou, která nepropouští světlo) stejně tak plisee v okně u postele je ze zatemňující látky.

Kuchyňská linka přechází do části s posezením, kde se dá jak stolovat, tak i pracovat na počítači a dále pak navazuje na zvýšenou část postele, kde vznikl velký úložný prostor na peřiny. Chtěly jsme aby interiér byl lehce hravý a "mladý", tohoto jsme dosáhly např. použitím chevron obkladů (druh skládání dlažby neukončený do roviny) v kuchyni od španělské keramičky Equipe Ceramicas a nakloněných lampiček  Nordlux nad kuchyňskými policemi namísto klasických horních skříněk.

Pracovní deska kuchyňské linky je v dekoru betonu, který koresponduje s dlažbou na terase. Dalším betonovým prvkem tentokrát z opravdového betonu je krásná miska na ovoce od firmy Švec beton. Modulová sedačka Archipelago od Feydom, umožňuje variabilní přestavování a přestože jsme kvůli malému prostoru použily jen dva moduly, je možné ji využít jako sedačku, dvě křesla anebo složit v jeden velký taburet.

Z tisků Káji Saudka dodaných majitelem jsme vytvořily komiksové aranžmá nad postelí, další Saudkovy motivy jsme použily na dekorativních polštářích na kanapi a jako nepřehlédnutelnou samolepící tapetu na koupelnových dveřích. Celým bytem se prolínají stejné základní materiály - dub, světle šedá, bílá a černá barva. Na nábytku na míru v hlavním pokoji i v předsíni jsme použily naše oblíbené úchytky Graf od španělské značky Viefe.

Koupelna v bytě byla již hotová a vybavená, chyběly pouze úložné prostory, a tak jsme zde nechaly vyrobit na míru mělké skříňky s otevřenými poličkami přes celou délku zdi ve stejném barevném provedení jako ve zbytku bytu.


také potřebujete vyřešit interiér garsonky nebo menšího bytu?

Umíme pro Vás navrhnout optimální design interiéru včetně bezproblémové profesionální realizace, vše na klíč, bez starostí
Zavolejte nám na +420 776 774 558‬ anebo pište na e-mail zde.