švadlena / polštáře, závěsy, rolety, textilní bytové doplňky

Ne vždy lze koupit přesně to co bychom si představovaly nebo nabídka není dostatečně originální, řešením je šití na míru.

Šijeme závěsy, záclony, římské rolety, pokud nenajdeme vyhovující povlečení nebo přehozy na postel, vytvoříme i ty. Dekorativní polštáře do pohovek a křesel, sedáky do nik nebo vestavných skříní...


truhlařina / od výroby kuchyní až po designové solitéry

Začal jsem vyrábět nábytek jinak než mě učili když jsem byl zaměstnán v truhlárně, našel jsem si vlastní a lepší postupy v které jsem věřil já sám, bez ohledu na to zda je to drahé nebo levné. Prostě abych se za to nestyděl, protože vystupují svým jménem. Nikdy jsem neošidíl staré a osvědčené metody z učňáku, abych je vyměnil za moderní, rychlejší a méně kvalitnější, abych držel krok z dobou a byl truhlářem pro každého. Naopak nechci dělat obyčejne kusy nábytku, ale baví mě dělat ty které lidi ocení a někdy mi píšou že jsou rádi, že do toho sem nou šli.


čalounění a restaurování nábytku

Hodnotné kusy nábytku, které jsou v rodinách po generace a mají citovou hodnotu pro majitele zadáváme k odbornému restaurování včetně čalounění. Rádi také děláme i úpravy nábytku, což je spíš něco jako recyklace, použití nábytku kvalitního, z masivu, ne uplně moderního či “in” style v této době, ale takový co se po úpravě dá změnit na stylový zajímavý kus za relativně malé náklady. Zajištujeme i čalouněný nábytek na míru, např. lavice apod.


Tapetování a stěrkování, dekorativní lišty

Tapety jsou jednoznačně naším poznávacím znamením. Je málo interiérů, kde bychom nepracovaly s tapetami, a to jak na míru vytvořených námi včetně grafiky, tak klasických roličkových nebo tapetových panelů. Lepíme vše od papírových tapet, které jsou především s dětskými motivy, přes vliece, vinyl až po luxusní textilní tapety. Hodně oblíbené jsou i dekorativní betonové stěrky na zdi, díky kterým můžeme vytvořit velmi originální stěny, které jsou zároveň velice odolné a omyvatelné vodou, tzn. hodí se do exponovaných prostor mezi kuchyňské linky, haly, chodby apod. Po nalepení tapet a položení podlahy je nutné ještě lištování, které je jakousi tečkou na konci tvorby prostoru, a to jak lištování podlahové, tak i stropní. Rády používáme také dekorativní rozety, které opět pozvednou jakýkoliv lustr o level výš.


Umělecký kovář, pasíř, zámečník aneb výrobky z kovu

Pro zakázkovou výrobu nábytku často potřebujeme kováře a zámečníky na nábytkové zakázky pro které vyrábějí například podnoží stolů a lavic, držáky a kotvení polic, knihovny atd. Také pro nás vyrobí vyřezávané nápisy/loga až po brány, vrata či mříže ze železa, hliníku apod. Umějí zrestaurovat povrchy starých železných předmětů, které jsou dnes již vzácné retro anebo vytvořit dekorativní detaily do interiérů...

Naše řemeslo si nás vybralo. Jsme tak, jak nemůžeme nebýt... v chaotické a nesmyslné době, nám naše práce dodává smyslu a odměna se stává doplňkem. Než dělat kvantitu nekvalitně, raději nedělat vůbec. Jsme parta chlapů pro které slovo řemeslo neztratilo význam. Sváříme, kováme, kreslíme, myslíme. Od návrhu, záměru, výroby až po realizaci. Pokud je přání zákazníka fyzikálně možné, pak je i vyrobitelné.


podlahy

Pracujeme s dřevěnými třívrstvými podlahami, které jsou vhodné jak pro rezidenční, tak i komerční prostory. Dřevo dodá interiéru pocit tepla a elegance. Můžeme volit mezi různými délkami a šířkami lamel, před finálním olejováním se tón dřeva dá zesvětlit či ztmavit barevnými oleji. Samozřejmě nesmíme zapomenout na klasické parkety, které pokládáme jak nové, tak i renovujeme starší. Z modernějších materiálů používáme lité polyuretanové a epoxidové stěrky, jejichž velkou výhodou je absence jakýchkoliv spár.


exteriér

U bytů lze krásně zvětšit prostor prodloužením do terasy, která může nahradit chybějící exteriér. U domů většinou jde o stavební prace typu terasy, stavby opěrných zdí, zábradlí a plotů apod. Ve spolupráci s dodavateli wellness produktů jsme schopni vám vytvořit také plnohodnotné domácí exteriérové wellness nebo zapojením zahradního architekta nebo specialistky na feng-shuei pro klienty vytvoříme další nádherné prostředí mimo dům.