Rekonstrukce a branding kadeřnického studia na pražském smíchově

Zavedené kadeřnictví / beauty studio bylo zařízeno ještě nábytkem z předchozího podnikání a v této podobě fungovalo již přes deset roků. Majitelka se rozhodla pro prodloužení nájmu, kompletní rekonstrukci a vytvoření jednotné vizuální identity. Zadáním byly čisté linie, minimalismus, snadné na údržbu, odolné. K původní  šedé a bílé barvě, která dominovala prostoru, jsme na přání majitelky zařadily škálu pastelové fialové pro oživení s ohledem na velké množství různě barevných vystavovaných produktů, které jsou nezbytnou součástí všech beauty salónů.

Studio esthetica kadernictvi

Na samotnou rekonstrukci byl k dispozici pouze jeden měsíc, kdy bylo nutné vybourat stávající kancelář, zmenšit ji a rozšířit tak prostor kadeřnictví. Zároveň se přesekávala elektřina a zasahovalo do rozvodů vody, odpadů a topení, což v přízemí činžovního domu obnášelo vypouštění celé větve radiátorů z vyšších pater. Na poslední chvíli jsme se rozhodly změnit i WC a zázemí pro klienty – bylo nutné probourat nosnou zeď, takže ještě rychlé posvěcení statika a v neposlední řadě byla velkou změnou podlaha – přes tmavé hnědé dlaždice se silnými spárami jsme pokládali velkoformátovou dlažbu v dekoru betonu.

Truhláři vyrobili dle našeho návrhu kadeřnické stolky, skříně a recepci na míru. Podnožka u kadeřnického sezení je z dubového masivu, recepce je obložena spárovkou, která je opracována a ostařena tak, aby vzbuzovala dojem masivních trámů.


Logo a celková vizuální identita salonu

Vytvořily jsme typografické logo složené ze dvou druhů písma z něhož jedno má jemné patky, které logo zjemňují a přidávají trochu dekorace. Vizuální identita je složená z detailních fotek služeb salónu tónovaných do pastelových odstínů od holubí šedé až po tmavou fialovou.


Potřebují i Vaše komerční prostory nový vzhled?

Rády se o Vašem projektu dozvíme. Zavolejte nám na ‭‭+420 776 774 558‬ anebo napište, pošlete fotky nebo jiné podklady k Vašemu projektu přímo na náš email, odpovíme Vám stejný nebo maximálně následující pracovní den.