Mini koupelna s italskou dlažbou s tradičními vzory

Rekonstruovaly jsme pro klienty koupelnu, či spíše koupelničku ve starším domku, která měla 1,8 x 2 m. Přesto se sem potřeboval vejít sprchový kout, umyvadlo, pračka, WC, bojler a samozřejmě tak, aby vše pěkně vypadalo. V takto malých prostorech je potřeba dobře promyslet dispozici, aby se malý prostor maximálně využil.

Místo vany jsme zvolily sprchový kout se skládacími dveřmi, který když není zrovna používán může být zcela otevřeným prostorem a krásně se tak využije při manévrování s prádlem či jinou činností.

Jednalo se o rekonstrukci koupelny starého domu, kde ani majitelé netušili jaké úpravy byly před nimi na domě provedeny a co nás bude čekat až odstraníme vanu a podlahy. Záměr byl sprchový kout bez vaničky, se žlábkem. Naštěstí jsme zjistili, že podlaha v podstatě skoro vůbec není, část koupelny byla položena rovnou na zásypu, takže hloubky pro uložení žlábku jsme měli víc než dostatek, ale znamenalo to komplet novou podlahu, vykopání, odizolování, kari sítě a beton.

Koupelna byla původně vytápěna pouze malým radiátorem, který se nehodil pro nový pult s umyvadlem po celé šířce stěny. Proto jsme zvolily kombinaci žebříku s vyšší účinností výtopu místnosti, který je umístěný nad pult až téměř ke stropu a podlahové elektrické topení. Skříňku jsme nechaly vyrobit na míru naším truhlářem - jedná se o masiv lakovaný, horní deska je černý kompakt. Ideální materiál do koupelen - jedná se o vysokotlaký laminát velice odolný poškození a zcela odolný vodě a vlhkosti. Nábytkové úchytky opět od námi milované španělské značky VIEFE.

Šikovný skládací sprchový kout jsme pořídili od českého výrobce Sanswiss, baterie TRES, koupelnové doplňky Bemeta. S veškerými prvky od obkladů, žlábků, roháčků, sifonů až po baterie nám pomáhali v koupelnovém studiu CRAVT

Měly jsme radost, že nás oslovili klienti, kteří mají rádi barvy, nebojí se vzorů, trošku bohémové milující umění a tak jsme mohly zvolit krásné dlaždice od italského výrobce Sant Agostino, stropní přisazené svítidlo je možné stmívat jen přes klasický vypínač dvojitým či trojitým "kliknutím". Stropní i nástěnná svítidla u zrcadla jsou od Severského světla.

rekonstruujete koupelnu a preferujete raději přijít do hotového?

Rekonstrukci zařídíme, navrhneme interiér na míru a předáme Vám hotové a uklizené prostory. Zavolejte nám na ‭+420 776 774 558‬ anebo třeba zašlete fotky nebo jiné podklady na email, odpovíme Vám ve stejný nebo maximálně další pracovní den.