Rekonstrukce rodinného domu v liberci

Doba trvání rekonstrukce: 6 měsíců
Velikost: 4+kk
Cena rekonstrukce: 2.500 000

Rekonstrukce interiéru domu zahrnovala interiérové dveře, dubové podlahy, dvě nové koupelny, kuchyňskou linku se spotřebiči, svítidla, závěsy a záclony, dekorace vestavné skříně a k tomu příslušné zednické práce, malování, elektro.

rekonstrukce před a po

Ladislav Šmíd je vrcholový sportovec, který se vrátil na čas do rodného Liberce z Kanady, kde hrál pro NHL. Dům, který koupil byl postaven před cca 15 lety a stylově neodpovídal, zvolené materiály se nelíbily (laminátové podlahy, dveře z dřevodekoru lamina), kuchyňská linka byla špatně řešená, poskytovala málo úložných prostorů, obývací pokoj s šedivou výmalbou i na stropě působil temně a oranžové koupelny se prostě jen velmi nelíbily. Jako profesionální sportovec je Ladislav extrémně zaneprázdněný a nemá moc možnost sám ovlivnit svůj čas. Prioritou jsou vždy zápasy a tréninky, časté cestování mimo ČR a nepřipadalo proto v úvahu věnovat se rekonstrukci domu. Navíc do rodiny přibyla malá dvojčata, takže bylo potřeba zařídit, aby interiér fungoval jak pro dospělé, tak pro dvě malé děti chlapce a holčičku.


V mém domě v Liberci jsem chtěl původně zrekonstruovat jen dvě původní oranžové koupelny z 90 let, které se mi hodně nelíbily a předělat obývací pokoj s kuchyní. Nakonec z toho byla rekonstrukce skoro celého domu, ale jsem moc rád, že jsem se nechal přesvědčit, abychom udělali všechno najednou a ne postupně jak jsem zamýšlel.

Když Tereza donesla vzorky materiálů podlah, najednou jsem viděl, jak chci aby výsledek vypadal, a že stávající laminátová podlaha určitě musí pryč, a s tím i interiérové dveře a vestavné skříně divných tvarů, které jsem si taky zprvu chtěl nechat. Vyměnili jsme všechna svítidla, dubovou podlahu prodloužili i do 1. patra včetně schodů a dům je najednou krásně propojený celek. I když budu pracovně mimo Českou republiku, dům si ponechám, protože teď už se budu těšit zpátky.

— Ladislav Šmíd —
hráč teamu NHL

Pan Šmíd měl představu většího pracovního prostoru v kuchyni, rád vaří, a tak chtěl především kvalitní spotřebiče a hodně vestavného nábytku, aby se daly někam uložit i hračky pro děti a také velký jídelní stůl. V domě bylo velice nešťastně řešené schodiště, jehož omítnutý oblouk zasahoval do obývacího pokoje pod ním a jeho otapetováním se jen ještě víc zvýraznil i tady bylo velkým přáním s tím něco udělat.

Jsem moc rád, že jsem se ani nepokusil tuto akci provést svépomocí. Bylo hodně věcí, které mi vadily a sám bych neměl nápad jak je vyřešit, např. nehezké schodiště v obýváku a nenapadlo by mě, že vestavnou skříní zabijem dvě mouchy jednou ranou, kdy mi vznikne prostor pro děti a jejich hračky a vybouráním dveří, které stejně nepoužíváme propojíme obývák s halou. 

Koordinace všech prací byla velmi náročná a ocenil jsem, že jsem do celého procesu byl zahrnut skutečně jen minimálně, když šlo např. o výběr koupelnových obkladů apod. kde jsme se zajeli podívat do showroomu, abych si materiály uměl představit lépe v prostoru, nebo mi Tereza donesla již předvýběr vhodných vzorků podlah a tapet přímo do domu.

Pokud máte dojem, že se nacházíte v podobné situaci, nemáte čas a/nebo chuť organizovat celý projekt svépomocí, rády pro Vás navrhneme a zrealizujeme Váš nový domov. Zavolejte nám nebo pošlete email.