Rekonstrukce restaurace SOKOLOVNA, vytvoření loga vizuální identity

Obec Háj u Duchcova disponovala krásnou budovou bývalé Sokolovny, která se po rekonstrukci má stát "centrem všeho dění" v této obci. Požadavkem tedy bylo vytvořit multifunkční prostor, který bude moci užívat co největší část obyvatel i návštěvníků. V bývalé hospodě v přízemí došlo ke kompletní rekonstrukci včetně veškerých rozvodů, topení nebo zázemí kuchyně. Jelikož obec nemá žádné náměstí, před budovou vznikne i venkovní posezení a prostor, kde mohou proběhnout např. vánoční trhy a jiné akce. Vytvořily jsme také  logo a vizuální identitu, která odpovídajá charakteru projektu a vypráví historii obce.

affliction store front praha

Přes 1 metr široké logo na fasádě budovy vyrobil zámečník dle našeho návrhu. Dveře do skládku naproti kuchyni jsou opatřeny nátěrem křídové barvy, tak aby na ně šlo psát denní menu anebo jakékoli sdělení hostům.
V kraji je mnoho cyklostezek a některé přímo vedou Hájem u Duchcova a proto jsme vstupní chodbu věnovaly cyklistům. Umístily jsme zde několik barových pultů s řidítky pro zavěšení helmy, aby si mohli cyklisti odpočinout, popít ve stoje a ještě být v dohledu svých kol. Zdi jsou dekorované tapetami na míru s cyklistickými retro motivy. Nechybí tu ani velká mapa lokálních cyklostezek.

Pro logo a celkovou vizuální identitu jsme zvolily lehký retro styl, který vhodně přímo reflektuje samotný projekt - rekonstrukci neboli uvedení “původního” do dnešní doby. Je tedy přátelský, pozitivní a hlavně je familiérní těm nejstarším až po dnešní mládež. Symbol kohouta vychází ze symbolu obce, je umístěný nad lehce prohnutým nápisem a připomíná pozicí větrného kohouta jakého známe ze střech vesnických domů, nechává vyniknout text SOKOLOVNA. Občané a podnikatelé z Háje u Duchcova se sami podíleli na rekonstrukci buď finančně anebo dodáním archivních fotografií, které mají své místo v jedné z místností restaurace.

Některé fotografie jsme nechaly vytisknout na strukturované tapety do několika místností, všechny fotografie provází popisky z historie. Vizuální styl tvoří ikony ve stylu ruční skicy, které se používají jako samostatný motiv anebo jako přetisk fotografií. Ikony ve stylu ruční skicy mixují klasické české suroviny a produkty, pivo a moderní sport se zemědělskými a vesnickými symboly.


chcete také upravit Vaše firemní nebo obchodní prostory nebo vizuální identitu?

Rády se o Vašem projektu dozvíme. Zavolejte nám na ‭‭+420 776 774 558‬ anebo napište, pošlete fotky nebo jiné podklady k Vašemu projektu přímo na náš email, odpovíme Vám stejný nebo maximálně následující pracovní den.