Rekonstrukce kuchyně a chodby, Praha 5

Doba trvání rekonstrukce: 5 týdnů
Velikost: 45 m
Cena rekonstrukce: 450.000 Kč

Rekonstrukce interiéru vstupní haly a kuchyně zahrnovala nové vstupní dveře se zárubněmi, lité polyuretanové podlahy, lakovanou kuchyňskou linku, vestavnou šatní skříň v hale, veškeré drobné dekorace a doplňky jako jsou tapety, zrcadla, římská roleta a osvětlení.

Realitní makléřka, maminka dvou chlapců Bára, bydlí v domě po manželových rodičích, postaveném i zařízeném v osmdesátých letech minulého století. Toužila po nové kuchyni. Jenže stáří z interiéru vyzařovalo ze všech stran, a tak pochopila, že pouhá nová kuchyňská linka nestačí. Oprýskaná dlažba vedoucí z kuchyně do haly, vstupní dveře poničené od psa nebo stará elektroinstalace, to byly problémy, které společně s pracovním vytížením a tonutím ve vlastních představách o materiálech či nových technologiích, přiměly Báru svěřit se do našich rukou.


Chtěla jsem změnu. Navíc představy o kuchyni jsem měla opravdu jen základní a to pouze o funkčnosti, ale celek jsem si vůbec nedovedla představit a už vůbec jsem si nedovedla představit shánět firmy, řemeslníky, koordinovat je, vybírat ze všech těch nabídek materiály, zařizovací předměty, číst hodnocení desítek spotřebičů.

Poměrně rychle mi došlo, že těžko skloubím časově náročnou práci, která je navíc mým koníčkem, s péčí o rodinu a také občas nějakým volným časem. Zvažovala jsem i jak omezit práci a poprosit kolegy o pomoc, ale nakonec jsem se rozhodla opačně: získat raději co nejvíc práce a na rekonstrukci si najmout odborníka...   

S Terezou jsem se kdysi potkala u prodeje jedné nemovitosti a viděla její návrhy. Vlastně jsem ani nepřemýšlela nad nějakou jinou alternativou, než využít jejích služeb. Během své práce se setkávám s hodně lidmi a myslím, že dokážu odhadnout, co můžu od koho očekávat a to se mi potvrdilo hned při první schůzce. Naťukly jsme představu, jak by mohl vypadat konečný výsledek, Tereza mi řekla o nových materiálech, značkách, osvědčených výrobcích, ukázala různé vzorky.

To všechno bych sama zkoumala hodiny a stejně bych na závěr nevěděla, jestli jsem se správně rozhodla. Tady jsem netápala ani chvíli. Vše postupovala přirozeně, krok za krokem, Tereza dodávala nevšední nápady a já navíc měla pocit, že se na tom všem podílím.

Chtěla jsem jen odevzdat klíče a pak si převzít hotový a čistý byt. A to se mi všechno během měsíce splnilo...

Požadavkem byla praktičnost, snadno udržovaná podlaha a vytvoření úložných prostor, kterých bylo ve stávající kuchyni zoufale málo. Klientce se líbila světle modrá barva jejího retro kávovaru a tak se vzhled odvíjel od tohoto kusu, také zahrada za oknem kuchyně, kde jsou ježci a různá drobná zvířata se promítla v látce na římské roletě.

Koordinaci truhláře či elektrikářů, výběr materiálů a doplňků jako lišty, tapety a svítidla,spotřebiče, obkladačky jsme detailně naplánovaly, abychom neztráceli čas a práce na sebe těsně navazovaly. Až když bylo dodáno vše potřebné klientka byt opustila a začli jsme s bouracími pracemi.

Jen na výrobu kuchyně, spižírny a skříně v hale truhlář potřeboval 5 týdnů, v mezičase musela být hotová podlaha (polyuretanová litá stěrka) a další zdánlivé detaily jako výroba římské rolety nebo konstrukce pro kuchyňské police, které jsme navrhly a zámečník je tedy vyráběl na míru.

Spolu s novými rozvody elektřiny v hale a kuchyni jsme vyřešili i novou rozvodnou skříň, zajistili revizního technika. Pod sádrokartonovým podhledem jsme přivedli nové dráty i pro další místnosti kvůli případné budoucí renovaci interiéru, aby se i z nich dalo napojit na nové rozvody, aniž by se rozbilo to co jsme nyní nově vytvořili.

Sádrokartonové stropy tak vyřešily dva problémy najednou: nehezky popraskané a nerovné stropy z betonu a možnost rozvést elektroinstalaci bez nutnosti dalšího sekání.

VÝSLEDEK

"Vše proběhlo dle mých představ v naplánovaném čase a bez zádrhelů. V novém bytě jsme se hned cítili jako doma a rychle zapomněli, jak to vypadalo předtím. Ještě jednou moc děkuji, Terezo."

Pokud máte dojem, že se nacházíte v podobné situaci, chcete udělat změny v interiéru, ale nevíte jak celou akci uchopit, co všechno změnit nebo jak rekonstrukci zkoordinovat, tak nám zavolejte  anebo pošlete email, rády pro Vás vymyslíme ideální řešení.