logo speciální akcE pro zahájení změn v oblasti fashion průmyslu

Oslovila nás klientka z oblasti módního odvětví, která potřebovala vytvořit logo pro speciální 2 denní akci v Monaku, složenou z několika konferencí zakončených módní přehlídkou. Akce měla za cíl upozorněnit na extrémně znečišťující módní průmysl, nadprodukci, nadměrnou spotřebu, ale především se zaměřit společně s výrobci a návrháři na budování nových postupů a udržitelné a ekologicky odpovědné dlouhodobé strategie zaměřené na transparentnost jejich výroby a výsledné produkty.

V překladu "móda pro přírodu", klientka si přála zobrazit přírodu v logu akce. Ze 3 navržených vizuálních konceptů si vybrala ztvárnění loga ve stylu módní skicy, tedy elegantní tahy ruční kresby, fixa, vodové barvy...  Vznikla 2 loga s 2 odlišnými symboly přírody:

Logo se symbolem makového květu, vychází z nádherných módních skic francouzského umělce, kde černé tahy štětcem jsou vrstveny na koláže nebo na tlusté barevné tahy dekorativních fixů.
Klient dostává vizualizaci loga v 2D základním formátu v černobílé i základní barevné variantě na bílém pozadí a poté tzv. mock-ups což jsou montáže loga do reálného prostředí, na produkty atp., aby klient viděl, jak logo bude působit v reálu, dokázal si vybrat z několika variant a mohl zhodnotit, která navržená image odpovídá nejlépe původnímu zadání a naplňí očekávání, která má design loga nebo celkové vizuální identity firmě / značce přinést.
Druhé logo se symbolem kolibříka, používá jiné bezpatkové písmo pro slovo "fashion" a opět napodobuje módní skicy stejného ilustrátora, kdy černé tahy ve stylu fixu jsou kreslené ve vrstvě na rozpitém pozadí vodových barev
Překrývající se obrysy křídel mají znázorňovat pohyb, kterém se kolibříci udržují ve vzduchu na místě. Detail křídla a mock-up na tričku.