Vilový dům v němž vzniká 10 bytových jednotek

Vila, původně penzion jenž investor rekonstruuje tak, aby zde vzniklo deset priémiově vybavených bytových jednotek k pronájmu od garsonek až po 3+kk. Všechny byty budou plně vybavené kvalitním nábytkem značek jako jsou Felis, Feydom, Dutch Bone, Zuiver,  svítidly od Luceplan a Lodes...  italskými kuchyněmi a připravené k nastěhování. V přízemí domu také vznikne pro nájemníky menší wellness s finskou saunou a jaccuzzi.


Velké 2+kk v posledním patře S obloukovým průčelím a INDUSTRIÁLNÍM OKNem

Obývací prostor je nádherně prosvětlen obrovským oknem v obloukovém průčelí domu. V kuchyni jsme záměrně neumístily horní skříňky, aby vynikl obloukový tvar zdi, která je po celá opatřena otěratelnou betonovou stěrkou. Lednička a oddělený mrazák jsou tedy schované v ostrůvku. Díky modulové sedačce od bulharské značky Feydom může nájemník vytvořit dvoulůžko pro hosty, dvě chez long nebo klasickou sedačku do tvaru "L".

Ložnice má střešní okna s výhledem do zeleně a v čele výraznou tmavě modrou "3D" stěnu s lištami, které tvoří geometrický motiv přes celou zeď a dělají tak kontrast světlé posteli Scotty italské značky Felis. Nad nočními stolky jsou skleněná závěsná svítidla Lodes.


atypický 3+KK v průčelí prvního patra domu s rohovým balkónem

Byt se třemi balkony má tvar "L" v jehož špičce je prosvětlený atypický obývací pokoj s jídelní a kuchyňskou zónou. Kuchyňská část s linkou ve tvaru “U” (LUBE Cucine) vznikla v jednom ze 2 výklenků tohoto prostorného pokoje.

Televizi Samsung Frame (která má obrazový rám a po vypnutí tedy vypadá jako obraz) jsme situovaly do vestavěné skříně, která je předsazená tak, aby na televizi bylo vidět ze všech částí pokoje, když se vysune a otočí držák. Za touto nábytkovou sestavou nám tak vznikl prostor na úložnou komoru.

Pro zjemnění tvarů této místnosti jsme zvolily kulatý jídelní stůl s čalouněnými židlemi Pedrali. Také svítidla ze série Lilly mají oblé tvary, tedy lustr, stojná lampa a stolní lampička od severské značky Nordlux. V obývací části je také světlý oválný koberec na kterém se vyjímají nádherné sedačky Icon s kovovým rámem a taburet sloužící taktéž jako odkládací stolek od italské Felis.

Jako jediný v domě, má tento byt ještě další pokoj navíc, který slouží jako pracovna a zároveň místnost pro hosty. Díky modulárnímu sofa Bonbon se zde pohodlně vyspí 2 lidé.  Vznikla zde také hluboká walk-in šatní skříň s vnitřním LED osvětlením po celé délce stěny pokoje.


přízemní 2 + 1 umístěný ve 3 podlahových výškách s francouzskými okny a soukromou terasou

U tohoto bytu jsme kompletně měnily dispozici, jelikož se byt se nachází v místě, kde byl původně hlavní vstup do haly pensionu. Dům je mírně ve svahu, jak kuchyně, tak i ložnice se tedy nacházejí o něco výše než vstupní chodba a obývací pokoj, což dělá interiér zajímavý.

Místnosti mají malou metráž, ale vysoké stropy a velká francouzská okna interiér pocitově zvětšují. V obývacím pokoji je před velkými okny výrazná sedačka Bonbon, vedle níž jsou dveře na soukromou terasu. Další optická pomůcka je velké zrcadlo, které odráží světlo a venkovní terasu a prosvěcuje tak celý prostor. Vybraly jsme 1,2 m široké stropní svítidlo Grok Invisible s pohyblivými rameny a natáčecími bodovými světly, aby se tak mohl osvítit jídelní stůl, ale i zbytek malého obývacího pokoje. Obrazová stěna vedle jídelního stolu mezi sebou skrývá TV Frame od Samsung, který vypnutý vypadá jako další obraz a krásně tak splyne v prostoru na rozdíl od klasických plastových obrazovek.

Přes dva schůdky se vchází do kuchyně, kde jsme k oknům nechaly integrovat krásné posezení s výhledem na terasu. O dalších pár schodů výše je ložnice s velkorysou vestavnou skříní ve tvaru "L".


přízemNí BYT S ATYPICKÝMI OKNY A LOŽNICÍ S VÝSTUPEM NA SOUKROMOU TERASU V ZAHRADĚ

Tento byt má v obývacím pokoji atypicky řešená okna kvůli schodišti, které vede zvenku podél domu do suterénu. Použitím vestavného nábytku na míru s vyvýšenou policí na knihy jsme u nejnižšího okna vytvořily plochu na sezení a celá sestava tak opticky potlačila rozdíly výšky kasádovitých oken. Dominantní je žlutá sedačka Feydom Bonbon před LED nasvícenou tapetovanou stěnou od značky Romo.

Ložnici dominuje krásná postel Scotty italské značky Felis spolu s výraznou tmavě modrou "3D" stěnou s lištami, které tvoří geometrický motiv přes celou zeď. Závěsná svítidla nad nočními stolky jsou od italské značky Lodes. Na venkovní terasu je výstup jedním z francouzských oken v ložnici.


VELMI SVĚTLÝ BYT V přízemí s 1 ložnicí a vstupem na privátní terasu

Úzký byt s menší metráží má největší venkovní terasu na kterou se vychází posledními dveřmi u kuchyňské linky. V obývací části jsme použily tři díly atypické sedačky Matacao Archipelago, která umožňuje variabilní přestavování nebo i rozdělení na samostatná křesla, taburet dle potřeby. Světlá část kuchyňské linky přechází do vyšší vestavné části, která je umístěna ve výklenku pokoje a schová i pračku s ledničkou. 

Ložnice má velká rohová okna do zahrady, postel s čalouněným čelem od italské značky Felis se vyjímá před výraznou tmavě modrou "3D" stěnou z lišt, které tvoří geometrický motiv přes celou zeď. Skleněná závěsná svítidla nad nočními stolky jsou od Lodes.


prostorný BYT v posledním patře domu s velkorysým obývacím prostorem v 6 m vysoké KOPULI VILY

Tento byt je umístěn v části střechy s kopulí. V tomto mnohoúhelníku vznikl zajímavý obytný prostor s vysokým stropem a přiznanou střešní konstrukcí s kuchyní, jídelnou, obývacím prostorem a čtecím koutkem. Atypický tvar místnosti si žádá i atypickou sedačku - zvolily jsme tedy modulární sestavu Archipelago Matacao a k ní průhledné stolky od Kartell

Kuchyně do tvaru "U" se vměstnala do části se sníženým stropem. V kuchyni a na stěně za televizí jsme použily betonovou dekorativní stěrku na kterou navazuje čtecí koutek s nastavitelným nástěnným světlem. 

Ložnice je jako ve většině bytů v domě s krásnou postelí Scotty italské značky Felis před výraznou tmavě modrou "3D" stěnou s lištami, které tvoří geometrický motiv přes celou zeď. Závěsná svítidla nad nočními stolky jsou od italské značky Lodes. Ve snížené části místnosti je nábytek zhotovený na míru, který poskytuje další úložné prostory.


BYT S PROSTORNÝM BALKONEM A LOŽNICÍ DO VNITROBLOKU 

Místnost s obývací částí a kuchyní není velká a proto jsme jídelní část vyřešily barovým sezením v prodloužení kuchyňské linky. Abychom prostor udržely opticky co nejvíce velký a otevřený, vybraly jsme pro podpěru pultu skleněnou nohu z tvrzeného skla. Bar osvětlují minimalistická svítidla Lodes, obývací část opět nástěnný a pohyblivý Luceplan.

Menší sedačka Bonbon od Feydom se stahovatelnými potahy, která přestože nezabírá velkou plochu umožní taktéž přespání pro návštěvu. Také policovou sestavu kolem televize jsme navrhly, tak aby opticky příliš nezatěžovala prostor. Stěna je ukotvena na zeď a díky lankům a některým policím, které jsou z průhledného plexiskla opět působí vzdušně a subtilně.

Ložnici dominuje výrazná tmavě modrá "3D" stěna s lištami, které tvoří geometrický motiv přes celou zeď a dělají tak kontrast světlé posteli Scotty italské značky Felis. Nad nočními stolky jsou skleněná závěsná svítidla Lodes.


praktická garsonka v 1. patře a orientací do vnitrobloku

Tento byt má zajímavou dispozici, která umožnila vestavbu zvýšené postele s úložnými prostory do velké niky na konci místnosti a díky níž je noční zóna oddělena od zbytku pokoje. Vysoké skříně kuchyňské linky přechází do šatní sestavy se vloženým sloupem poliček pro knihy a dekorace. 

Přestože je byt malý, dokázaly jsme do něj umístit dva sedačkové moduly Feydom, které lze oddělit a vytvořit tak dvě samostatná křesla se zádovou opěrkou. Nad sestavou lze svítit nastavitelným svítidlem Luceplan s 2 metry dlouhou nožičkou, které je umístěné vysoko na zdi a nezabírá tak téměř žádné místo. K oknu se vešel i menší 70 cm jídelní stůl s minimalistickým závěstným svítidlem Nordlux Balance, a polstrovanými otočnými křesíky Zuiver.


podkrovní GARSONKA vybavená nábytkem na míru

Tento byt je nejmenším na patře, přesto díky vysokému stropu působí realitivně prostorně. Kromě 2 židlí je veškerý nábytek vytvořen prostoru na míru. Zvýšená postel s úložnými prostory přechází ve skříň s integrovanými poličkami a sezením na šuplících v její spodní části.
Pracovní zároveň jídelní část je umístěna pod oknem v prodloužení kuchyňské linky, s otočnými čalouněnými židlemi Zuiver. Nástěnná lampa Luceplan Counterbalance díky pohyblivému ramenu osvítí jakoukoliv část v bytě. Televizi je umístěna na otočném držáku vedle vstupních dveří.


GARSONKA s vestavěným nábytkem na míru

I zde je kromě 2 židlí je veškerý nábytek vytvořen prostoru na míru. Zvýšená postel s úložnými prostory přechází v mělkou šatní skříň a od pokoje je lehce zastíněna kovovým perforovaným panelem. Kolem postele je po celé délce čalouněný opěrák, aby bylo možné postel používat i jako pohodlné místo pro sledovaní televize, která je na otočném držáku na zdi. Z nábytkové sestavy u okna a vychází také pracovní zároveň jídelní část se dvěmi otočnými čalouněnými židlemi Zuiver.


Potřebujete také profesionální pomoc s vaším projektem?

Rády si s Vámi nezávazně promluvíme a doporučníme řešení. Zavolejte nám na +420 776 774 558‬ anebo třeba napište e-mail.