ordinace dětské klinické psycholožky a psychoterapeutky

Úkolem byl redesign ordinace v budově pražské polikliniky a vytvoření loga a celkové vizuální identity. Ordinace se skládá ze dvou propojených místností. V jedné z nich bylo nutné vytvořit místo pro konzultace a pracovní kout, v druhé pak prostor pro děti ke hraní a možnosti pozorovat děti při různých aktivitách. V ordinaci je minimum nábytku. V herní místnosti přidávají barvy hračky, knížky a výukové materiály, proto se i tady držíme maximálně jednoduchého designu nábytku, malby i barev.

Design kresla ordinace

Interiér jsme navrhly se snahou nerozptylovat pozornost klientů. Naše klientka požadovala v interiéru kombinaci šedé a žluté barvy. Výrazným prvkem jsou křesla od izraelského designera Rona Arada  (vyrábí Vitra) s názvem Raviolo.

Jenoduché 3D modely zobrazují pohled na vchod do ordinace (model/místnost vlevo) a obrácený pohled na okna obou propojených místností.
Ve spojitosti s interiérem jsme také vytvořily celkovou vizuální identitu — logo, vizitky, hlavičkový papír/blok, polepy na dveřích.


Grafický vizuální styl vychází z motivu motýla, který je tak často používán v „Rorschachově testu“. Namísto abstraktního černého tvaru použiváme barevný obrázek motýla upravený do firemních barev a dle podkladu, který vychází z klasického čtverečkového poznámkového bloku. Blok symbolizuje zápisky — práci psychologa, zájem, řešení problému, působí přátelsky a vybízí k hraní — vyplňování čtverečků bloku.


Potřebuje i Vaše firma novou vizuální identitu?

Rády se o Vašem projektu dozvíme. Zavolejte nám na ‭‭+420 776 774 558‬ anebo napište, pošlete fotky nebo jiné podklady k Vašemu projektu přímo na náš email, odpovíme Vám stejný nebo maximálně následující pracovní den.