rodinný dům v eklektickém stylu

Zadáním bylo zakomponovat maximum dovezného kusového nábytku a oblíbených dekorativných předmětů, což byly jak moderní, tak starožitné kusy, nábytek s etnickým nádechem apod. Některý nábytek zůstal zachovaný a některý jsme upravovaly. Je zde spousta zařizovacích předmětů, které mají svůj příběh, ať už se jedná o židle, zrcadla, skříně nebo obrazy, darované, zděděné, nalezené nebo zakoupené v místě či době, které pro obyvatele domu něco znamenají. Dům je zajímavý tím, že se zde mísí designové kousky (židle Pantone, TIP TON od Vitry, židle od Rona Arada) s ruční výrobou jako např. lampy od Mojelampa. Jsou zde obrazy, které namalovali přátelé, děti majitelů nebo majitelé sami, zrestaurovaná křesla nalezená na půdě nebo i  krásné staré piano z půdy původního domu rodiny.

V kuchyni a chodbě jsou na zdech použité dekorativní stěrky od německé značky ZERO, které jsou velmi odolné a otěratelné, při jakémkoliv poškození snadno opravitelné, tudíž s dětmi v rodině i velice praktické. Kuchyňská bílá lakovaná linka s litou pracovní deskou je podložena nohou z kaleného skla u které stojí barové židle Jamaica. Část kuchyně je nová a horní část dýhovaných skříněk je dovezená z předchozího bydlení.

Dům je sjednocen dubovými parketami, ale jinak každý pokoj, či spíše každý kout má svá specifika - výrazné tapety, starožitné mosazné lampy, barevné solitéry, ale i designové moderní osvětlení. V domě je zřetelná záliba majitelky ve výrazných textiliích, které jsou na polštářích, závěsech nebo na křeslech čalouněných na zakázku.

V malé koupelně jsou na podlaze i stěnách dlažby s betonovým dekorem taktéž od Porcelanosy, baterie Grohe, zrcadlo je staré v dřevěném vyřezávaném rámu. Koupelna je uprostřed bytu, přesto krásně osvětlená díky světlovodu od Veluxu, který je velice nenápadný - má v sobě zabudovaný LED pásek, takže v noci je možno rozsvítit a vypadá jako přisazené svítidlo na stropě, během dne skrze zrcadlový tubus proudí denní světlo.

V druhé větší koupelně s vanou jsou použité dlažby a obklady od španělské Porcelanosy, italské baterie Gessi, nábytek na míru od truhláře a ve sprchovém koutu je ve skle zalisovaná stejná záclonovina, která je na okně (od českého výrobce příček) všemu vévodí výrazný přisazený lustr. 

Koupelna byla velmi prostorná, podařilo se tedy zakomponovat jak velkou vanu, tak i walk-in sprchový kout. Na protější straně jsme nechaly na míru vyrobit skříňku na dvě misková umyvadla a vysoké zrcadlové skříňky. Veškerý nábytek v koupelně je lakovaný kvůli lepší odolnosti a masivní desky z dubové spárovky jsou olejované.

Ložnice vznikla na místě původního bazénu, který bylo nutno zasypat. Pokoj disponuje velkými francouzskými dveřmi s výstupem přímo do zahrady. Manželská postel je od italské značky Felis se kterou moc rádi pracujeme, nejen kvůli krásným designům, ale především kvůli praktičnosti - veškeré potahy jak na postelích, tak i na sedačkách jsou totiž sundavací, pratelné, vyměnitelné v případě poškození. Každý jeden polštář, opěrka či sedák má klasické zipy, či suché zipy a je tak možno v podstatě "vyprat" či vyčistit v čistírně plně čalouněnou postel. 

Stropní svítidlo pochází z dílny českého výrobce MojeLampa, křesla a stoleček jsou opět nalezenci, které jsme nechali odborně restaurovat. Zrcadlo a drobnější dekorace jsou z holandského obchodu Snel

Do pokojíčku mladšího chlapce jsme umístily postel s výsuvem od ALAX pro přespávání kamarádů. Prostorná skříň na míru od truhláře pojme veškeré oblečení, hračky i knihy. Pokoj je též prostorný, využily jsme tudíž možnost ve skříni vytvořit niku na sezení, čtení apod. Deska je z dubové spárovky, olejovaná. Úchytky jako téměř vždy od našeho oblíbeného španělského výrobce Viefe. V celém bytě jsou lakované interiérový dveře od českého výrobce CAG, většinou plné jen děti si vybraly variantu s kulatými "lodními" okýnky. Světla jsou značky Zuiver. 

Nezapomněly jsme ani na terasu, která je důležitou součástí obývacího pokoje a v létě nejloblíbenějším prostorem. Opět mix starého a nového - modřínová olejovaná prkna, velký masivní stůl, který byl původně nízký - konferenční, nechaly jsme mu od truhláře prodloužit nohy a vznikl tak robustní jídelní stůl. Venkovní židličky jsou mix červených a zelených kovových židlí od italské značky Colos.