SOKOLOVNA / areál s restaurací v háji u duchcova

Doba trvání rekonstrukce: 2 roky
Velikost: 235 m2
Cena rekonstrukce: 5.000 000

Rekonstrukce pouze dílčí interiérové části zahrnovala několik místností, restauraci a sál sokolovny, fasádu, nové rozvody elektřiny, čedičové podlahy, nábytek na míru, dekorace a textil, osvětlení, nová okna a příslušné zednické práce, elektro práce, plyn, bourání, práce statika.

Obec Háj u Duchcova disponovala krásnou budovou bývalé Sokolovny, která se po rekonstrukci má stát "centrem všeho dění" v této obci. Požadavkem tedy bylo vytvořit multifunkční prostor, který bude moci užívat co největší část obyvatel i návštěvníků.
Udělala se nová střecha a fasáda i okna. V bývalé hospodě v přízemí došlo ke kompletní rekonstrukci včetně veškerých rozvodů, topení nebo zázemí kuchyně. V prostorech tanečního/sportovního sálu proběhly spíše jen udržovací práce a na 2 a 3. podlaží budovy rekonstrukce teprve čeká. Jelikož obec nedisponuje klasickým náměstím, před budovou vznikne i venkovní posezení a prostor, kde mohou proběhnout např. vánoční trhy a jiné akce.


Stále častěji jsem se zabývala myšlenkou, že obec v podstatě tvoří jedna dlouhá ulice, že nemáme náměstí, náves, park, kulturák, prostě něco, co by bylo jejím srdcem. Před několika lety se podařilo získat do majetku obce objekt Sokolovny včetně rozsáhlého prostranství. A tak jsme Sokolovnu začali opravovat tak, aby byla vrácena svému původnímu účelu a na prostranství kolem ní plánujeme vznik volnočasové zóny, kde rádi stráví volnou chvilku nejen naši místní.

Práci velmi ztěžovala a zpomalovala skutečnost, že jednotlivé kroky muselo „posvětit“ zastupitelstvo nebo, že výběr firem, které se na rekonstrukci podílely, musel probíhat dle pravidel o přidělování prací. Za sebe musím říct, že jsem občas ztrácela nervy ze stále se objevujících skutečností a překážek, které původní nedokonalá stavba nastražila. Celou rekonstrukcí nás provázelo řešení naprosto nečekaných problémů, obdivuji Terezu s jakou trpělivostí vymýšlela nová a nová řešení, upravovala upravené a měnila dohodnuté…

Věřím, že rekonstrukce jediné restaurace v naší obci je jedním z kroků k tomu, aby se nám v naší obci hezky žilo. Podle mého názoru se povedla, byť zprvu vypadalo, že se na výsledné podobě naše devítičlenné zastupitelstvo není schopné domluvit. Tereza vždy připravila více možností řešení problému a po prvotní nedůvěře bylo do jejích nápadů zasahováno stále méně. posuďte sami. Naprosto dokonale se jí totiž vede vystihnout zadání a přitom neztratit elán, když je například potřeba hledat alternativní řešení. Naše stará budova, ke které neexistuje žádná dokumentace i snaha všech moudrých přítomných přinášet zaručeně nejlepší nápady toho byla příkladem. Posuďte sami, výsledek stojí za to!

Pokud potřebujete pro své podnikání vytvořit nový interiér anebo grafickou vizuální identitu rády pro Vás vymyslíme řešení na míru, zavolejte  nám anebo pošlete email.