rekonstrukce kuchyně a chodby, Praha 5

Požadavkem byla snadno udržovatelná podlaha, kvůli psovi. Stávající podlaha byla ze starých dlaždic s velkými spárami ve kterých se držela špína a psí chlupy. Klientce se líbila modrá barva jejího kávovaru, a tak jsme se jí při tvorbě kuchyně inspirovaly, také zahrada za oknem kuchyně, kde jsou ježci a různá drobná zvířata se promítla v látce na římské roletě. Problémem byly také úložné prostory, kterých bylo v kuchyni málo. Jen ve dvou místnostech v bytě byly nové rozvody elektřiny, ale jinak rozvadeč a veškeré vedení bylo původní.

Vše jsme naplánovali, vybrali materiály a doplňky, objednali je a jakmile bylo vše co jsme potřebovali dodané, aby nás pak nebrzdilo čekání na ně, začli jsme s bouracími pracemi. Jednalo se hlavně o lišty, tapety a svítidla, kuchyňské spotřebiče jejichž přesné typy truhlář potřebuje znát, úchytky na skříńky, obkladačky do kuchyně. Bára se s chlapci přesunula na chalupu.

Spolu s novými rozvody elektřiny v hale a kuchyni jsme vyřešili i novou rozvodnou skříň, zajistili revizního technika a pod sádrokartonovým podhledem jsme přivedli nové dráty pro další místnosti, aby až I zde dojde k řešení interiéru, mohly se udělat rozvody a elektřiny a napojit na nové rozvody, aniž bychom si rozbili to co jsme vytvořili v chodbě nově. Sádrokartonové stropy nám tak vyřešily dva problémy najednou, a to jak vizuální problém v podobě nehezky popraskaných a nerovných stropů z betonu, tak I možnost rozvedení elektroinstalace bez nutnosti sekání.

Zajímá Vás jak vypadaly prostory kuchyně před rekonstrukcí? Podívejte se fotky v případové studii.