rekonstrukce kuchyně a chodby, Praha 5

Požadavkem byla snadno udržovatelná podlaha, kvůli psovi, která přechází již z chodby. Klientce se líbila modrá barva jejího retro kávovaru, a tak jsme se jí při tvorbě kuchyně inspirovaly, také zahrada za oknem kuchyně, kde jsou ježci a různá drobná zvířata se promítla v látce na římské roletě.

Do chodby jsme nechaly vyrobit od truhláře šatní skříně na míru s nikou na sezení opatřené nádhernými úchytkami od španělského výrobce designových úchytek. Spodní část zdí jsme z praktického důvodu opatřili omyvatelnou stěrkou a nad přechodovou lištou dodává vzhled chodbě geometrická tapeta s mírně plastickým lesklým vzorem.

Rekonstrukci jsme pečlivě naplánovaly, vybraly materiály a doplňky, aby nás později nebrzdilo čekání a začlo se s bouracími pracemi. Jednalo se hlavně o lišty, tapety a svítidla, kuchyňské spotřebiče jejichž přesné typy truhlář potřebuje znát, úchytky na skříńky, obkladačky do kuchyně. Bára se s chlapci přesunula na chalupu.

Spolu s novými rozvody elektřiny v hale a kuchyni jsme vyřešili i novou rozvodnou skříň, zajistili revizního technika a pod sádrokartonovým podhledem jsme přivedli nové dráty pro další místnosti, aby až i zde dojde k rekonstrukci interiéru, mohly se udělat rozvody a elektřiny a napojit na nové rozvody, aniž bychom si rozbili to co jsme vytvořili v chodbě nově. Sádrokartonové stropy nám tak vyřešily dva problémy najednou, a to jak vizuální problém v podobě nehezky popraskaných a nerovných stropů z betonu, tak I možnost rozvedení elektroinstalace bez nutnosti sekání.

Zajímá Vás jak vypadaly prostory kuchyně a chodby před rekonstrukcí? Podívejte se na všechny fotky  a popis detailů celého projektu v případové studii.