redesign skyboxu pro a.s. filipa na stadionu dynama pardubice

Byly jsme požádány o úpravu skyboxu pro společnost Filipa a.s., která jakožto sponzor klubu Dynamo Pardubice převzala na stadionu svůj skybox, který měl ale celkem zastaralý interiér a navíc ve vizuálním stylu předchozího uživatele skyboxu. Kompletní rekonstrukce byla výzvou, jelikož jsme na ni měly cca 3 měsíce (od zadání projektu až po jeho předání) a to navíc během letních prázdnin, snahou bylo vše stihnout a připravit na první zářijový zápas hokejové sezony 2022.

Požadavky na vzhled ze strany společnosti Filipa zněly: čistý, světlý vzhled, lehký ne příliš robustní nábytek, útulný dojem a použití kvalitních a "opravdových" materiálů. Pro klienta jsme tedy navrhly koncept sestávající z materiálů beton, dub, černý kov s ústředními barvami bílou, světle šedou a firemní zelenou, kterou jsme v konceptu zdůraznily použitím stabilizovaného mechu. Na všech stěnách je bílá dekorativní stěrka Ottocento s perleťovými odlesky, která je odolná a lehce otěratelná.

V zadání také byl požadavek, aby se do skyboxu vešlo cca 15 lidí, aby bylo dostatek prostoru na stolech na občerstvení a hodně úložného prostoru v kuchyňských skříňkách. Použité materiály měly být odolné a i zdi otěratelné. Také jsme měly myslet na děti, kdyby někdy doprovázely rodiče, aby se měly čím zabavit, a tak vznikl u vchodu malý herní prostor.

Jelikož samotný prostor skyboxu má cca 18 m², vzhled bylo nutné tvořit za použití materiálů, které budou užitné a zároveň i estetické, zajímavé. Není zde příliš prostor dekorace bez funkčnosti. Dispozičně se podařilo umístit kuchyňskou linku, a poté zvýšené barové pulty, z nichž jedny mají pod sebou úložný prostor, tím vzniklo i zázemí malé kuchyňky.

Kuchyň pro nás vyrobil truhlář s použitím minimalistických úchytek značky Viefe, taktéž betonové pulty na míru jsou od firmy Švec beton. Barové židličky jsme volily subtilní, aby nezabíraly příliš mnoho místa v prostoru, což bylo důležité i vizuálně a opět, aby byly snadno udržovatelné (kov, polypropylen) pochází od italské značky Colos.

Pro vizuální prezentaci firmy a dekoraci nám zbyla jediná stěna nad betonovými pulty. Chtěly jsme, aby byla nejen dekorativní a zajímavá svými materiály, ale aby také ve zkratce představila společnost Filipa a.s. a její činnosti. Dekorace je pro dodání reliéfu vytvořena ve 3 výškách a ze 3 různých materiálů. Pod touto stěnou jsou také skryté výztuže pro pulty — každý pult váží cca 120 kg, jejich dokonalé kotvení do zdí a podlahy bylo tedy zásadní.

Pro útulnost a lepší akustiku v prostoru jsme na strop a část stěny navrhly akustické dýhované panely od českého výrobce Woodpasta. Svítidla jsou minimalistická opět v černé barvě se zónovým vypínaním po párech, aby bylo možno vytvořit libovolnou světelnou atmosféru. Čistě náladovým osvícením jsou LED pásky vedoucí přes strop a boční stěnu až k podlaze skyboxu.

Lamelové obložení pod TV nám umožnilo skrýt nehezké radiátory a vedení trubek od topení. Část lamel je vyndavací tak, aby se mohly radiátory regulovat a teplo vychází mřížkami umístěnými na světlé horní části těchto boxů.

Společné WC v šedých barvách, kde tvoří krásný dekor použití 3D dlažby na některých stěnách toalety. Jelikož je při akcích ve skyboxu celkem velká fluktuace lidí, při vstupu na WC není třeba nikde hledat vypínač, pohybovým čidlem zapne bílý LED pásek za zrcadlem a zelené LED pásky na stropě.

Sanita je od firmy Laufen, stejně tak designová skříňka Kartell Laufen s umyvadlem, která má a hezky řešený odtok vody, který není při bežném pohledu shora vůbec vidět a působí to, že voda odtéká z umyvadla přes celou jeho zadní hranu.

Kvůli nedostatku prostoru nebylo možné splachovací moduly WC a pisoáru zasekat do stěny, bylo nutné vytvořit přizdívku, kterou jsme, ale pak mohly využít k umístění další přírodní mechové dekorace a dodání dalšího zeleného prvku do prostor společné toalety.


Detailnější popis celého projektu včetně fotek před a během rekonstrukce, naleznete v článku o projektu na našem blogu.


Také hledáte designérské studio pro úpravu Vašich firemních nebo komerčních prostor?

Nebo se zatím potřebujete jen zorientovat v možnostech a poradit se? Rády se o Vašem projektu dozvíme.
Volejte na ‭+420 776 774 558 anebo třeba napište a pošlete fotky projektu na náš email.